PM202-12BN1
- Manufacturer:
- FSP Technology
- Part Number:
- PM202-12BN1
- Category:
- AC DC Converters
- Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 150W
- In Stock:
- 35
- Manufacturer :
- FSP Technology
- Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV, UL
- Current - Output 1 :
- 12.5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 62368-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V