FSP500-60MRB(S)
- Part Number:
- FSP500-60MRB(S)
- Description:
- AC/DC CNVT 3.3V 5V +/-12V 2X-5V
- In Stock:
- 18
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
- Current - Output 1 :
- 20 A
- Current - Output 2 :
- 20 A
- Current - Output 3 :
- 40 A
- Current - Output 4 :
- 500 mA
- Current - Output 5 :
- 300 mA
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 5
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 654W
- Size / Dimension :
- 7.49" L x 5.91" W x 3.30" H (190.0mm x 150.0mm x 84.0mm)
- Type :
- Front End
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V
- Voltage - Output 2 :
- 5V
- Voltage - Output 3 :
- 12V