FSP450-H35-A54
Part Number:
FSP450-H35-A54
Description:
AC/DC CONVERTER 54V 200W
In Stock:
39
Approval Agency :
CE, cCSAus
Current - Output 1 :
8.33 A
Features :
PFC, Universal Input
Operating Temperature :
50°C
Power (Watts) :
200W (450W Forced Air)
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
54V