FSP250-H24-A12
- Part Number:
- FSP250-H24-A12
- Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 150W
- In Stock:
- 63
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 20.83 A
- Efficiency :
- 91%
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150W (250W Forced Air)
- Size / Dimension :
- 4.00" L x 2.00" W x 1.28" H (101.6mm x 50.8mm x 32.5mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V