FSP080-P24-A54
Part Number:
FSP080-P24-A54
Description:
AC/DC CONVERTER 54V 80W
In Stock:
64
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
1.48 A
Efficiency :
90%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
80W
Size / Dimension :
4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
54V