MULP275-1030-2
Part Number:
MULP275-1030-2
Description:
AC/DC CONVERTER 30V 160W
In Stock:
3
Current - Output 1 :
5.33 A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
160W (275W Forced Air)
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 0.75" H (127.0mm x 76.2mm x 19.1mm)
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
30V