ULP180-0030
Part Number:
ULP180-0030
Description:
AC/DC CONVERTER 30V 120W
In Stock:
4
Current - Output 1 :
4 A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W (180W Forced Air)
Size / Dimension :
4.00" L x 2.50" W x 0.75" H (101.6mm x 63.5mm x 19.1mm)
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
30V