FSP500-50RAB
- Part Number:
- FSP500-50RAB
- Description:
- AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 672W
- In Stock:
- 23
- Approval Agency :
- CB, CE, cULus, FCC, GS, TUV
- Current - Output 1 :
- 20 A
- Current - Output 2 :
- 20 A
- Current - Output 3 :
- 41.67 A
- Current - Output 4 :
- 500 mA
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 4
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 672W
- Size / Dimension :
- 7.49" L x 5.91" W x 3.39" H (190.0mm x 150.0mm x 86.0mm)
- Type :
- Front End
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V
- Voltage - Output 2 :
- 5V
- Voltage - Output 3 :
- 12V