FSP500-50RDB
Part Number:
FSP500-50RDB
Description:
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 672W
In Stock:
40
Approval Agency :
CB, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Current - Output 1 :
20 A
Current - Output 2 :
20 A
Current - Output 3 :
41.67 A
Current - Output 4 :
500 mA
Efficiency :
80%
Features :
Hot Swappable, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Rack Mount
Number of Outputs :
4
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
672W
Size / Dimension :
10.24" L x 4.17" W x 1.62" H (260.0mm x 106.0mm x 41.3mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Front End
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Output 2 :
5V
Voltage - Output 3 :
12V