FSP250-2F47-B54H
- Part Number:
- FSP250-2F47-B54H
- Description:
- AC/DC CONVERTER 54V 12V 250W
- In Stock:
- 214
- Approval Agency :
- CB, FCC, VCCI
- Current - Output 1 :
- 2.78 A
- Current - Output 2 :
- 8.33 A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Universal Input
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 250W
- Size / Dimension :
- 7.50" L x 4.00" W x 1.38" H (190.5mm x 101.6mm x 35.1mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 54V
- Voltage - Output 2 :
- 12V