FSP100-P35-B19
Part Number:
FSP100-P35-B19
Description:
AC/DC CONVERTER 19V 100W
In Stock:
460
Approval Agency :
CB, CE, cURus, CSA, FCC, UL, VCCI
Current - Output 1 :
5.27 A
Efficiency :
88%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.06" H (127.0mm x 76.2mm x 27.0mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output 1 :
19V