FSP350-F35-A54
- Part Number:
- FSP350-F35-A54
- Description:
- AC/DC CONVERTER 54V 200W
- In Stock:
- 304
- Current - Output 1 :
- 3.7 A
- Efficiency :
- 94%
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 200W (351W Forced Air)
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.4mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 54V