FSP150-P35-A54
- Part Number:
- FSP150-P35-A54
- Description:
- AC/DC CONVERTER 54V 150W
- In Stock:
- 379
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, CSA, FCC, UL, VCCI
- Current - Output 1 :
- 2.78 A
- Efficiency :
- 92%
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150W
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 3.00" W x 1.06" H (127.0mm x 76.2mm x 27.0mm)
- Standard Number :
- 60950-1; 62368-1
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 54V