SWI10B-5-NB-P13
- Part Number:
- SWI10B-5-NB-P13
- Description:
- AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
- Cord Length :
- 59" (1.50m)
- Current - Output (Max) :
- 2A
- No Load Power Consumption :
- 75mW
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
- Polarization :
- Positive Center
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 2.48" L x 1.65" W x 0.89" H (63.1mm x 42.0mm x 22.5mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 5V