EMS120125-P2P-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
Part Number:
EMS120125-P2P-SZ
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Manufacturer :
CUI Inc.
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE
Cord Length :
72" (1.83m)
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
Level IV
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Phono Plug, 2.5mm O.D. x 14.5mm
Polarization :
Positive Tip, Negative Sleeve
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
2.91" L x 1.71" W x 1.34" H (74.0mm x 43.5mm x 34.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 255 VAC
Voltage - Output :
12V