ETS150270UTC-P5P-SZ
- Part Number:
- ETS150270UTC-P5P-SZ
- Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 41W
- Cord Length :
- 59" (1.50m)
- Current - Output (Max) :
- 2.7A
- Efficiency :
- Level IV
- No Load Power Consumption :
- 500mW (Max)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
- Power (Watts) :
- 41 W
- Size / Dimension :
- 4.23" L x 2.20" W x 1.33" H (107.5mm x 56.0mm x 33.7mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 90 ~ 255 VAC
- Voltage - Output :
- 15V