DTS120125UDC-P13/RP
- Manufacturer:
- CUI Inc.
- Part Number:
- DTS120125UDC-P13/RP
- Category:
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Cord Length :
- 72" (1.83m)
- Current - Output (Max) :
- 1.25A
- Efficiency :
- 70%
- Features :
- Form :
- Desktop (Class II)
- Input Connector :
- IEC 320-C8
- Input Type :
- Cord
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- 10°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
- Polarization :
- Positive Center
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Obsolete
- Region Utilized :
- Size / Dimension :
- 3.54" L x 2.28" W x 1.10" H (90.0mm x 58.0mm x 28.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 12V