DTS090166UDC-P6P
- Part Number:
- DTS090166UDC-P6P
- Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 15W
- Cord Length :
- 72" (1.83m)
- Current - Output (Max) :
- 1.66A
- Efficiency :
- 65%
- Operating Temperature :
- 10°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
- Polarization :
- Positive Center
- Power (Watts) :
- 15 W
- Size / Dimension :
- 3.54" L x 2.28" W x 1.10" H (90.0mm x 58.0mm x 28.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 9V