DT090B-480-V-2
- Manufacturer:
- Autec
- Part Number:
- DT090B-480-V-2
- Category:
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W
- Manufacturer :
- Autec
- Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Cord Length :
- Current - Output (Max) :
- 1.875A
- Efficiency :
- Level VI
- Features :
- Form :
- Desktop
- Input Connector :
- Input Type :
- IEC 320-C14
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 90 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- Size / Dimension :
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Output :
- 48V