WM065B-090I-TP1-7
- Manufacturer:
- Autec
- Part Number:
- WM065B-090I-TP1-7
- Category:
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Description:
- Wall Mount, Industrial Grade, 65
- Manufacturer :
- Autec
- Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Cord Length :
- Current - Output (Max) :
- 7.2A
- Efficiency :
- Level VI
- Features :
- Form :
- Wall Mount (Class I)
- Input Connector :
- Input Type :
- Multi-Blade (Included)
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 14.0mm
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 65 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Size / Dimension :
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Output :
- 9V