DT024A-059-U-SUSB
- Manufacturer:
- Autec
- Part Number:
- DT024A-059-U-SUSB
- Category:
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Description:
- AC/DC DSKTP ADAPTER 5.9V 20.65W
- Manufacturer :
- Autec
- Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Cord Length :
- Current - Output (Max) :
- 3.5A
- Efficiency :
- Level VI
- Features :
- Form :
- Desktop
- Input Connector :
- Input Type :
- IEC 320-C8
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- Output Connector :
- USB Mini
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 20.65 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- Size / Dimension :
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Output :
- 5.9V