DT024A-059-U-3
Manufacturer:
Autec
Part Number:
DT024A-059-U-3
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC DSKTP ADAPTER 5.9V 20.65W
Manufacturer :
Autec
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3.5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop
Input Connector :
Input Type :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Polarization :
Power (Watts) :
20.65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
5.9V