DT018A-180-U-8
Manufacturer:
Autec
Part Number:
DT018A-180-U-8
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 19.8W
Manufacturer :
Autec
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Cord Length :
Current - Output (Max) :
1.1A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop
Input Connector :
Input Type :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D.
Polarization :
Power (Watts) :
19.8 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
18V