WM012R-050-C-WA-MUSB
Manufacturer:
Autec
Part Number:
WM012R-050-C-WA-MUSB
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Description:
Wall Mount, Industrial Grade, 12
Manufacturer :
Autec
Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UL
Cord Length :
Current - Output (Max) :
2.4A
Efficiency :
Level VI
Features :
IP44
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB Mini, 5 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
United Kingdom
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
5V