SMI36-12-V-ST
- Part Number:
- SMI36-12-V-ST
- Description:
- AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
- Cord Length :
- 59" (1.50m)
- Current - Output (Max) :
- 3A
- No Load Power Consumption :
- 100mW (Max)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Stripped, Tinned Wire Leads
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 36 W
- Region Utilized :
- International
- Size / Dimension :
- 3.09" L x 1.39" W x 2.60" H (78.5mm x 35.3mm x 66.0mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 12V