SMI36-12-E-P5
- Part Number:
- SMI36-12-E-P5
- Description:
- AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
- Cord Length :
- 59" (1.50m)
- Current - Output (Max) :
- 3A
- No Load Power Consumption :
- 100mW (Max)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
- Polarization :
- Positive Center
- Power (Watts) :
- 36 W
- Region Utilized :
- Europe
- Size / Dimension :
- 3.09" L x 1.39" W x 2.60" H (78.5mm x 35.3mm x 66.0mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 12V