GSM220B20-R7B
- Manufacturer:
- MEAN WELL
- Part Number:
- GSM220B20-R7B
- Category:
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 220W
- Manufacturer :
- MEAN WELL
- Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cRUus, TUV
- Cord Length :
- 39.4" (1.00m)
- Current - Output (Max) :
- 11A
- Efficiency :
- Level VI
- Features :
- Form :
- Desktop (Class II)
- Input Connector :
- IEC 320-C8
- Input Type :
- Cord (Sold Separately)
- No Load Power Consumption :
- 150mW (Max)
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Output Connector :
- Power DIN, 4 Pin
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 220 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Size / Dimension :
- 8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 80 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 20V