WAF150-110S15W
Manufacturer:
P-Duke Technology
Part Number:
WAF150-110S15W
Category:
DC DC Converters
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 150W
Manufacturer :
P-Duke Technology
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
89%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
150W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.86" L x 2.56" W x 0.67" H (98.0mm x 65.0mm x 17.0mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
15V