WAD150-110S28W
Part Number:
WAD150-110S28W
Description:
DC/DC CONVERTER 28V 151W
Current - Output (Max) :
5.4A
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
151W
Size / Dimension :
3.86" L x 2.56" W x 0.67" H (98.0mm x 65.0mm x 17.0mm)
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
28V