TEQ 100-2418WIR
Part Number:
TEQ 100-2418WIR
Description:
DC/DC CONVERTER 48V 101W
Applications :
Industrial, ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
CB, cULus, cURus
Current - Output (Max) :
2.1A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Power (Watts) :
101W
Size / Dimension :
4.06" L x 3.50" W x 3.45" H (103.1mm x 88.9mm x 87.6mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
10V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
48V