TEP 150-7213WI-F
Part Number:
TEP 150-7213WI-F
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 150W
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C
Power (Watts) :
150W
Size / Dimension :
6.32" L x 2.07" W x 1.60" H (160.5mm x 52.6mm x 40.6mm)
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
15V