WAF300-48S28W
Part Number:
WAF300-48S28W
Description:
DC/DC CONVERTER 28V 302W
In Stock:
5
Applications :
Industrial, ITE (Commercial), Railway
Current - Output (Max) :
10.8A
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
302W
Size / Dimension :
6.00" L x 4.01" W x 1.52" H (152.4mm x 101.9mm x 38.6mm)
Standard Number :
50155; 60950-1; 62368-1; UL 508
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
28V