LC30-0700Z-UNV-FF
- Manufacturer:
- Hatch Lighting
- Part Number:
- LC30-0700Z-UNV-FF
- Category:
- LED Drivers
- Description:
- 30W, 700MA, UNV, 0-10V DIM
- In Stock:
- 39
- Manufacturer :
- Hatch Lighting
- Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus, cURus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- DigiKey Programmable :
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- OCP, OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Power (Watts) :
- 33 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 5.30" L x 1.70" W x 1.00" H (134.6mm x 43.2mm x 25.4mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 304.7VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 22 ~ 43V