CKCL22X7R1H102M085AA
- Part Number:
- CKCL22X7R1H102M085AA
- Description:
- CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0805
- Capacitance :
- 1000pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V