CKCL22C0G1H101K085AA
- Manufacturer:
- TDK Corporation
- Part Number:
- CKCL22C0G1H101K085AA
- Category:
- Capacitor Networks, Arrays
- Description:
- CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0805
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 100pF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 2
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V