CKCL22C0G1H330K085AA
Part Number:
CKCL22C0G1H330K085AA
Description:
CAP ARRAY 33PF 50V NP0 0805
Capacitance :
33pF
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V