RBEF055050R00KGB00
Part Number:
RBEF055050R00KGB00
Description:
RES CHAS MNT 50 OHM 10% 550W
Operating Temperature :
-55°C ~ 415°C
Power (Watts) :
550W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
1.625" Dia x 11.750" L (41.28mm x 298.45mm)
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±10%