THS1522RJ
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Part Number:
THS1522RJ
Category:
Chassis Mount Resistors
Description:
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 15W
In Stock:
213
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial, Box
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Resistance :
22 Ohms
Size / Dimension :
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%