THS10R10J
Part Number:
THS10R10J
Description:
RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 10W
In Stock:
182
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
10W
Resistance :
100 mOhms
Size / Dimension :
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%