THS104R7J
Part Number:
THS104R7J
Description:
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 10W
In Stock:
192
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
10W
Resistance :
4.7 Ohms
Size / Dimension :
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%