RN06B2801CT5-25
Part Number:
RN06B2801CT5-25
Description:
THINRES 0603 .1% 2.8K OHM 25P
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%