RN06B1273CT5-25
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part Number:
RN06B1273CT5-25
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
THINRES 0603 .1% 127K OHM 25PPM
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
127 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%