RM02F24R9CT
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part Number:
RM02F24R9CT
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
24.9 Ohms
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%