CRG1210-U-3R3JT
Manufacturer:
Venkel LTD
Part Number:
CRG1210-U-3R3JT
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 3.3 OHM 5% 1/3W 1210
Manufacturer :
Venkel LTD
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
3.3 Ohms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
-300/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%