TFCR0603-10W-C-1004CT
Part Number:
TFCR0603-10W-C-1004CT
Description:
RES 1M OHM 0.25% 1/10W 0603
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%