CR2010-1W-562JT
Part Number:
CR2010-1W-562JT
Description:
RES 5.6K OHM 5% 1W 2010
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
5.6 kOhms
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%