CR2010-2W-1370FT
Part Number:
CR2010-2W-1370FT
Description:
RES 137 OHM 1% 1/2W 2010
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
137 Ohms
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%