CR2512-1W-105JT
Part Number:
CR2512-1W-105JT
Description:
RES 1M OHM 5% 1W 2512
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%