UPTF0805-10W-N-2200DT
Part Number:
UPTF0805-10W-N-2200DT
Description:
RES 220 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
220 Ohms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.5%