MNR15ERRPJ101
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
MNR15ERRPJ101
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1206
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
31mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Resistance (Ohms) :
100
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%